Товар
Кількість
Сума
Ось і прийшов 2018 рік: компанія Apple оголошує вихід "розумної" колонки HomePod, за чутками, випуск одного або навіть трьох нових смартфонів, а також оновлену модельну Pro-лінійку ноутбуків MacBook . І саме цій лінійці ноутбуків буде присвячена ця стаття.
У попередніх матеріалах ми вже розповідали вам про загальну історію ноутбуків MacBook , які були перші моделі і до чого вони прийшли. Після ми підказували вам як і будь MacBook вибрати , виходячи з ваших занять і потреб. Тут ми розширимо матеріал з історії та розповімо детальніше про те, що таке Макбук Про, як він вперше з'явився, що нового привніс і розберемо його детальні характеристики. Пізніше, ми також розберемо і інші актуальні моделі цих ноутбуків - MacBook Air і MacBook 12.
Знаючи історію цих пристроїв, можна згадати, що до виходу в світ вже всім відомих MacBook, спочатку випускалися PowerBook і iBook. Ці ноутбуки працювали на процесорі PowerPС (після переходу з процесорів Motorola), який і віддав частину свого імені ноутбуків від Apple - Power Book. До чого це все? Саме черговий перехід з "застарілого" процесора і послужив поштовхом до створення лінійки MacBook Pro . Але про все по порядку.
Компанія Apple розуміла, що у IBM немає можливості проводити необхідні чіпи, а процесор PowerPC 970FX - абсолютно не вписується в майбутні розробки компанії. Перехід на оновлені процесори також був обумовлений зниженням собівартості вироблених комп'ютерів і ноутбуків, а також підвищенням їх продуктивності і зниженням енергоспоживання.
Apple і Intel вперше оголосили про співпрацю в 2005 і планували почати випуск оновлених комп'ютерів з процесорами Intel Core Duo влітку 2006 року. Сталося це 6 червня 2005 на конференції WWDC, коли Стів Джобс офіційно представив перехід на чіпи від Intel. Основними причинами переходу були: високий нагрів при роботі, а також не вчасна поставка нових моделей процесорів виробником, через що вихід лептопа PowerBook G5 постійно відкладався. Саме через це Apple вирішила прискорити цей процес, і випустила в продаж перший iMac на процесорі Intel вже в січні 2006-го.
Після того, як Apple прискорила перехід своїх комп'ютерів на новий процесор, то вихід оновленої лінійки ноутбуків теж повинен був відбутися найближчим часом. Так, в 2006 році, на конференції яку проводила компанія Епл - Macworld Conference & Expo, Стів Джобс презентував найперший Макбук Про. Це пристрій було націлене для використання в професійній сфері. Таку назву ноутбук отримав через відхід від процесорів PowerPC і відмови від всіх використань з'єднань з їх назвою, а також через те, що Apple вирішила додати в назву ноутбука слово "Mac", як в iMac.
Зовні перший Макбук Про був схожий на попередню модель - PowerBook G4, але став трохи більше і тонше. Цей ноутбук отримав моделі з екраном на 15 і 17 дюймів. Крім його основних характеристик, таких як процесор Інтел Core Duo з тактовою частотою 1,83 - 2,16 ГГц, два роз'єми RAM до 2 ГБ, відеокарта компанії ATI Radeon X1600 і 80-120 ГБ HDD, цей ноутбук також мав велику кількість оновлень і нововведень:
Але, як і гідності, в новинці були і недоліки:
Незважаючи на недоліки, MacBook Pro був справжнім проривом серед портативних комп'ютерів як по продуктивності, так і за можливостями. Тому ця лінійка почала розвиватися колосальною швидкістю, випускаючи все нові і більш продуктивні моделі.
Оновлена лінійка Про-ноутбуків від Епл була представлена в жовтні 2008 року на прес-конференції, яка проводилася в головному офісі компанії. Найголовніше і помітне відміну від попередніх версій Макбук Про - корпуси Unibody (юнібоді), виточені корпусу з цілісного листа алюмінію. Використання цієї технології дозволило створити ноутбуки ще більш міцними і зручними.
З основних характеристик MacBook Pro Unibody - це процесор Інтел Кор 2 Дуо з частотою до 2,53 ГГц, який компанія використовувала в минулій версії ноутбука, подвійний відеоадаптер NVIDIA GeForce серії 9600M GT 256/512 МБ і GeForce серії 9400M 256 МБ (на вибір) , до 320 ГБ обсяг HDD і ОЗУ в обсязі 2 ГБ. Можна також виділити гідності:
З недоліків цієї лінійки макбуков Про Юнібоді можна назвати:
У 2009 році, знову на наступній конференції MacWorld, Епл представили оновлену 17-дюймову модель. Вона відрізнялася матовим екраном, а також незнімним Li-Pol-акумулятором. Трохи пізніше було оголошено, що всі наступні макбуков будуть оснащені такими акумуляторами, що збільшить автономну роботу до 7 годин. У наступному, 2010 році, лінійка отримала оновлення до новітніх процесорів компанії Інтел - Core i5 і Core i7. Крім процесорів в Макбук Про з'явилися поліпшені відеоадаптери від NVIDIA - GeForce серії GT 330M 256/512 МБ і 8 Гб оперативної пам'яті. Крім цього була додана інтеграція з iPhone і iPad. Через рік - у лютому 2011, компанія Епл випустила поліпшені моделі з ще більш новою архітектурою процесорів Intel Sandy Bridge, відеокартами від AMD (Radeon HD 6490M і 6750M). Починаючи з цієї моделі ноутбуки почали підтримувати технологію Тандерболт і отримали камеру FaceTime.
Його презентували вже в червні 2012 року, на черговій виставці компанії - WWDC. Він отримав абсолютно новий Retina-дисплей, з поліпшеним контрастом, щільністю пікселів і зменшенням кількості відблисків. А також молодшу модель MacBook Pro 13 "Retina (від моделі з 17-дюймовим екраном Apple відмовилися).
Крім зміни дисплея, основні характеристики нового MacBook Pro Retina 2012 виглядали таким чином: процесор Інтел Core i5 або i7 з тактовою частотою до 2,6 ГГц, вбудовану пам'ять в обсязі до 1 ТБ, інтегрована (Inte HD 4000) і дискретна (NVIDIA GeForce GT 650M 1 ГБ) відеокарти, а також від 4 до 16 ГБ оперативної пам'яті. З переваг лінійки виділяють:
З спірних мінусів MacBook Pro Retina 2012 можливо назвати перехід на оновлений роз'єм живлення - Magsafe 2. Багато користувачів і авторитетні експерти назвали це "кроком назад" компанії. Дизайн адаптера став менш зручний, ніж перша його версія, що призводило до його пошкоджень. Ще один недолік - відсутність CD-приводу і роз'єму для інтернету (Ethernet).
У 2013 і 2014 році макбуков Про РЕТІНА отримували поновлення в комплектуючих: спочатку з'явилися моделі процесорів Інтел з архітектурою Ivy Bridge і Haswell з тактовою частотою до 3,8 ГГц, які пізніше повністю замінилися на Intel Haswell (до 4,0 ГГц). Відкрите в цих ноутбуках теж змінювалися: в 2013 потужні моделі мали Intel Iris Pro і GeForce GT 750M 2 ГБ, а в 2014 році замінилися на Intel Iris Pro і AMD Radeon R9 M370X 2 ГБ. У 2015 року лінійка отримала покращену сенсорну панель з підтримкою Force Touch. Ця технологія дає можливість налаштовувати кожне натискання на сенсорну панель під певним чином впливати. Тепер вона бере до уваги не тільки звичайне дотик панелі, але і його зусилля.На даний момент можна купити MacBook Pro Touch Bar , адже етая лінійка є поточним поколінням професійних ноутбуків від Епл і самими його актуальмі моделями. Apple представила нові MacBook Pro 13 без Touch Bar, MacBook Pro 13 Touch Bar і MacBook Pro 15 Touch Bar в жовтні 2016 року, на черговій прес-конференції в головному офісі компанії. Там вони вперше представили Touch Bar - мульти-тач OLED-смугу, яка замінила функціональні F-кнопки.
З технічної точки зору макбуков Про 2016- го року отримали наступні конфігурації: процесор Intel Core i5 з архітектурою Skylake до 3,1 ГГц (в MacBook Pro 13 "без Touch Bar), 3,3 ГГц (в MacBook Pro 13" Touch Bar) і Intel Core i7 з архітектурою Skylake до 3,5 або 3,6 ГГц (для MacBook Pro 15 "Touch Bar). з графічних адаптерів, обидві молодші версії отримали Intel Iris (540 для моделі без тачбара, і 550 для моделі з тачбаром). 13 "-версії отримали 8 Гб оперативної пам'яті, а 15-дюймова - 16 ГБ. У плані вбудованої пам'яті - від 256 ГБ до 2 ТБ (тільки для 15-дюймової моделі). З поліпшень можна додатково виділити:
Окремо можна виділити і Touch Bar. Тачбар додає комфорту в використанні ноутбука не тільки в професійному напрямку, але і в розваги та повсякденному використанні. Велика кількість додатків і програм отримало сумісність з тачбаром і при вході, наприклад, в фото- або відеоредкатор, на новій OLED-панелі будуть присутні допоміжні кнопки редагування файлів, так само, як і в програмі для роботи з документами. У разі використання мультимедійних програм, Touch Bar надасть можливість перемикання файлів, зміни гучності або швидкого перемотування.
З мінусів лінійки моделей виділяють:
Незважаючи на це, MacBook Pro Touch Bar є, можливо, найяскравішим представником лінійки ноутбуків Pro. Введення тачбара замість функціональних клавіш дозволило зробити цей ноутбук ще більш привабливим і зручним у використанні, а поліпшені характеристики - справжньою робочою станцією або комп'ютером для розваг, замінюючи габаритні ПК.
У 2017 році лінійка Про отримала останнім на сьогодні оновлення в залозі, встановивши на ноутбуки процесори Intel з новітньої архітектурою Kaby Lake. Макбук Про 13 без Тачбара отримав процесор Intel Core i5- 7360U до 3,6 ГГц або i7-7660U до 4,0 ГГц, 8 Гб оперативної пам'яті, відеокарту Intel Iris Plus 640 і від 128 ГБ до 1 ТБ SSD. 13-дюймова версія макбуков з Тачбаром обзавелася процесорами Intel Core i5-7267U з частотою до 3,5 ГГц (також існують варіанти з процесорами Core i5-7287U до 3,7 ГГц і Core i7-7567U до 4,0 ГГц), 8 ГБ ОЗУ, відеоадаптер Intel Iris Plus і 128 ГБ - 1 ТБ вбудованої пам'яті. Найпродуктивніша версія - Макбук Про 15 Тачбар, модельний ряд якої виглядає наступним чином: процесори Intel Core i7-7700HQ, Intel Core i7-7820HQ або Intel Core i7-7920HQ, з максимальною тактовою частотою до 3,8, 3,9 і 4, 1 ГГц. Об'єм оперативної пам'яті 16 ГБ, а вбудованої - від 256 ГБ до 2 ТБ. Відкрите в MacBook Pro 15 "Touch Bar - це Intel HD 630 разом з AMD Radeon Pro 555 або 560 (2 або 4 ГБ відеопам'яті).
В інтернет-магазині BigMag можна придбати макбуков останнього покоління як з 13-дюймовими екранами (з або без Touch Bar), так і 15-дюймові. Зробити це можна перейшовши за відповідними моделям:
MacBook Pro 13 без Touch Bar | MacBook Pro 13 Touch Bar | MacBook Pro 15 Touch Bar |
З огляду на те, що лінійка цих ноутбуків останній раз оновлювалася в червні 2017, можна вважати, що анонс нової моделі повинен відбутися вже незабаром. Існує вже велика кількість чуток і думок з приводу того, яким же все-таки буде Макбук Про 2018 року: про 6-ядерні процесори Intel Core i9 і додавання до нього з-процесора Apple (як у випадку з iMac Pro), про збільшення обсягу оперативної пам'яті до 32 ГБ. Існують навіть думки про те, що Епл можуть прибрати Touch Bar. Але одне ми можемо сказати точно - потрібно всього лише дочекатися наступної WWDC 2018 і дізнатися все це від самого виробника.