Товар
Кількість
Сума
Ще років 10-15 назад, ігри на телефон представляли собою досить посереднє розвага : змійка, пересування блоків, морський бій і т.д. Однак, навіть тоді були досить цікаві екземпляри, варто згадати лише Bounce або Space Impact на Nokia, або вже більш пізні тайтли як серія ігор Asphalt або Gangstar.
Зараз же, телефонний геймінг є практично окрему платформу, яка стоїть нарівні з ПК або консолями: самостійні ААА-релізи, мультиплеєрний гри, різні порти типу Grand Theft Auto і багато іншого. Саме тому, якщо ви геймер, вибір ігрового смартфона це настільки ж важливе питання, як і вибір ігрового комп'ютера або приставки.
Якщо ж ви зацікавлені бути в тренді в світі ігор для смартфонів, а не грати 5-ий рік поспіль в Subway Surfers, тоді вам дійсно варто почитати цей матеріал. У цій статті ми вам розповімо, які є телефони для ігор на початок 2019 року, їх характеристики і можливості. Ну що ж, поїхали!
Однозначно, для гри в найвимогливіші гри необхідний досить потужний девайс, так як начинка все ж вирішує. Обсяг ОЗУ, частота і кількість ядер процесора, швидкість внутрішньої пам'яті, потужність графічного ядра і багато іншого. Потужний смартфон все ж потрібен, але тут також вирішує і ряд інших факторів, такі як ОС і її чистота від "зайвих" додатків (наприклад, які включені в оболонку від виробника), якість "заліза", енергоефективність та інші.
Телефони, які ми представили в нашому Топі, відмінно підійдуть геймерам, які хочуть максимально комфортно грати в найпотужніші гри на Android або iOS . Але в той же час, дані смартфони відмінно оптимізовані, що не перегріваються і мають довгий термін працездатності.
Як ви знаєте, Айфон 10с і Айфон 10с Макс не відрізняються один від одного в плані начинки . Вони мають ідентичні процесори Apple A12 Bionic з 2-ма високопродуктивними і 4-ма енергоефективними ядрами, 4 ГБ оперативної пам'яті і навіть однакові варіанти вбудованої пам'яті: 64, 256 і 512 ГБ. Але, все ж одна відмінність у них є, і воно найпомітніше - розмір і дозвіл дисплея. Так, коли звичайна версія iPhone Xs має 5,8-дюймовий Super Retina HD OLED дисплея, максимальна версія iPhone Xs Max обзавелася 6,1 дюймами з нативним дозволом екрану 2688х1242 пікселів.
Ви запитаєте: "Якщо начинка смартфонів однакова, а смартфони відрізняються тільки розмірами екрану, чи є велика різниця для ігор?". Можливо, кардинальної різниці немає, проте якщо ви справжній геймер, то знаєте, що розмір і дозвіл дисплея мають велике значення в іграх, особливо змагальних. Тому якщо ви hard player в PUBG Mobile або ж Fortnite, то вам дійсно варто купити iPhone Xs Max . Даний телефон буде актуальний для найвимогливіших ігор на iOS як мінімум ще років 3-4. До всього можна додати круті камери, можливість грати з AR і відмінні стереодинаміки.
За останніми даними, смартфон Samsung Galaxy S10 Plus очолив рейтинг продуктивності AnTuTu за лютий 2019 року , роблячи його найпотужнішим телефоном на даний момент. Так, відмінності між Galaxy S10 Plus, S10 і S10e щодо кардинальні (принаймні на відміну від флагманів яблучного бренду).
У самій "крутий" версії флагмана від Самсунг - Samsung S10 Plus встановлено 8-ядерний процесор Samsung Exynos 9820 (для Європи і Азії) або Qualcomm Snapdragon 855 (для США, Латинської Америки і Китаю). У процесорі Ексінос використовуються 2 ядра Mongoose M4 з частотою 2,73 ГГц, 2 ядра Cortex-A75 з частотою 2,31 ГГц і 4 ядра Cortex-A55 з частотою 1,95 ГГц. У версії Снапдрагон використовуються: 1x2.84 ГГц Kryo 485, 3x2.41 ГГц Kryo 485 і 4x1.78 ГГц Kryo 485. За даними різних тестів і бенчмарків, більш потужною версією телефону Samsung Galaxy S10 + є версія з процесором Snapdragon - приріст продуктивності становить близько 5-10%. Можливо цифра не настільки велика, однак у відеоіграх навіть перевагу в 2-5 fps (кадрів в секунду) мають значення.
Крім потужного процесора, Самсунг Галаксі С10 Плюс має 8 або 12 ГБ RAM для версій з 128/512 і 1000 ГБ вбудованої пам'яті відповідно. Незважаючи навіть на величезну кількість оперативної пам'яті, яка грає досить важливу роль в грі на смартфоні (відповідає за багатозадачність, буфер інформації при перенесенні на GPU і швидкодія), пам'ять, яка використовується для запису і читання інформації тут типу UFS 3.0, яка має підвищену швидкість , на відміну від звичайної UFS 2.1.
З описаними вище характеристиками і великим розміром дисплея - 6,4 дюйма Dynamic AMOLED, ви, купивши Samsung Galaxy S10 + , з легкістю зможете грати в найкрутіші гри на даний момент: PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile, Gangstar Vegas і навіть порти Half-Life 2 і Portal на Android (без необхідності наявності пристрою NVIDIA Shield).
Упевнений, що ви чули прокомплектуючих серії ASUS ROG (Republic of Gamers): найпотужніші відеокарти, материнські плати, ноутбуки, а тепер і окремий ігровий телефон! Телефон ASUS ROG поєднує в собі все, що необхідно справжнім геймерам: об'ємна батарея на 4000 мАч, високопродуктивний восьміядерний процесор Qualcomm Snapdragon 845 з тактовою частотою 4х2,96 ГГц і 4х1,7 ГГц, а також 8 ГБ оперативної пам'яті.
Одним з основних "ігрових" особливостей цього смартфона є частота оновлення екрану - 90 Гц. Сам же дисплей це 6-дюймовий FHD + AMOLED екран. Додатковою особливістю буде цілих 3 порту USB Type-C, зроблено це для можливості одночасної гри і зарядки пристрою. Але це ще не все, як ви знаєте, під час запуску вимогливих додатків або ігор мобільні телефони сильно нагріваються, але з Асус РІГ цього не станеться. Тут встановлена тривимірна система охолодження парової камери з підтримкою технології GameCool. Завдяки цим двом факторам, нагрів пристрої відбувається в блоці живлення пристрою, а не в самому гаджеті, захищаючи при цьому його "залізо" - CPU, GPU і інші мікросхеми.
Бонусом стали настроюються кнопки, які замінюють бампери або тригери на геймпаді. Так, в залежності від гри, ви можете їх налаштувати на спринт, стрілянину, газ-гальмо автомобіля і багато іншого.
Крім представленого вище списку пристроїв, кількість ігрових телефонів набагато більше, і з них є також гідні моделі, які заслуговують окремих оглядів. Razer Phone 2, Honor Play, Xiaomi Black Shark - це тільки малий список ігрових мобільних телефонів, які ми не описали в цьому міні-огляді. Залишається питання, як же все-таки вибрати продуктивний ігровий смартфон?
Ми вам радимо в першу чергу звернути увагу на технічні характеристики гаджета: модель процесора, його тактова частота, графічне ядро, кількість оперативної пам'яті, ОС і наявність оболонки (це може бути також і плюсом, так як в "ігрових" оболонках присутні різні "прискорювачі ", які відключають інші додатки в тлі, прискорюють роботу процесора і багато іншого.